Penzion s apartmány Dolní Morava, Králický Sněžník

Volný čas

Zimní aktivity

Na sjezdovky a snowboardy

Dolní Morava se proslavila právě díky lyžování. Celkem nabízí na 10 km sjezdových tratí všech náročností. Kvalitní zázemí zde najdou jak začínající lyžaři, kteří mohou využít výuky lyžařských škol na jednom z lehčích svahů s lanovkou, tak opravdoví milovníci alpského lyžování. Ostatně v minulosti zde trénoval i Ondřej Bank. Své snowboardové dovednosti zde ladila zase olympijská vítězka Eva Samková. Lyžařský rodinný areál Větrák je vzdálen 400 m a sjezdovka se sedačkovou lanovkou U Slona je vzdálena 2 km od penzionu.

Na běžky až do Jeseníků

Nelze zapomenou na běžkaře, pro které se upravuje na 100 km tratí, které vedou po masivu Králického Sněžníku kolem Starého Města až do Jeseníků. Další hezké okruhy lze nalézt v lyžařské oblasti Buková hora – Suchý vrch.

Kdo nechce na lyže, může se svézt na saních, vyzkoušet sněžné kolo (fatbike) nebo si užít večerní lyžařskou show Adventure Nigth. A nesmíme také zapomenout na klasického sněhuláka.

Mapa upravenosti běžkařských tras

Mapa je převzata z webu bezkydm.cz

Letní aktivity

Letní prázdniny strávené na Dolní Moravě nejsou žádná nuda. Krásné horské prostředí nabízí mnoho příležitostí, jak trávit volný čas a odpočinout si od každodenních starostí.

Dětský svět

Rodiny s dětmi naleznou spoustu zábavy v přilehlém dětském parku s vodním a pískovým světem, na bobové dráze, v lanovém parku nebo přilehlém sportovním areálu. V horkých dnech lze využít venkovní koupaliště v Králíkách.

Vojenské opevnění

Před horkým slunkem lze také utéct do zdejších vojenských pevností, které byly vybudovány k obraně hranic republiky v třicátých letech minulého století. Hned v Králíkách naleznete na jedné straně města pevnost Hůrka a na druhé dokonce celé vojenské muzeum. Silným zážitkem je návštěva vojenské tvrze Bouda blízko horské chaty a rozhledy Suchý vrch. Avšak doslova dech Vám vyrazí pohled na převrácený bunkr, který se nachází asi 10 minut chůze od tvrze Bouda.

Turistika

Dolní Morava přináší spoustu silných zážitků, díky horskému masivu Králického Sněžníku, který ji obepíná. Ať už vyrazíte na vyjížďky na kole nebo pěšky na vrchol zdejší dominanty Králický Sněžník, nabídnou se Vám nezapomenutelné zážitky. Zejména trasa od konce lanové dráhy po tzv. panoramatické cestě nabízí výhledy, které se vám navždy vryjí do paměti stejně jako pramen řeky Moravy, který se nachází právě pod vrcholem Králického Sněžníku. Okolí Dolní Moravy střeží hned několik rozhleden (Stezka v oblacích, Klepý, Suchý vrch, Val, Křížová hora), jejichž navštívením získáte kompaktní přehled o zdejší horské krajině a nahlédnete také do přilehlého Polska.

Kolo

Pro cyklisty je v okolí značeno mnoho cyklotras. Trasy vedoucí směrem do Králík a blízkého okolí lze řadit mezi ty lehčí. Náročnější cyklisté najdou desítky tras vedoucí do okolních kopců se zajímavými cíli, jako jsou klášter na Hedeči, Severomoravská chata, chata Slaměnka, pramen řeky Orlice, Suchý vrch, hřeben Bukové hory a další desítky míst. Cyklofajnšmejkři mohou celý den jezdit v místním singltreku. Další singltreky jsou kousek jízdy autem v Lipové Lázni a Rychlebských horách.